AİLE BİRLEŞİMİ VE AİLE VİZESİ NEDİR?

 

Aile Birleşimi Kayıt Formu İçin Tıklayınız >>>>

Aile Birleşimi tek bir işlem değil, daha çok bir dizi işlemden meydana gelen bir sürecin adıdır. Aile birleşimin tarafları temelde çekirdek aileye dahil olan bireylerdir. Aile bireylerinin en az bir tanesi başka bir ülkede ise ve diğer aile bireyi ya da bireyleri yurt dışında, başka ülkede yaşayan kişinin yanına yerleşerek birlikte yaşamak istiyorlarsa aile birleşimi süreci başlamış demektir.

 

Aile Birleşimi Kimler Arasında Yapılabilir?

Aile birleşimi yapabilmek için belirli akrabalık dereceleri ve bazı koşullar aranmaktadır. Bu konuyu ele alırken hemen hemen bütün ülkeler için benzer durumlar söz konusu olduğundan en yaygın başvurulan ülkeler olan Almanya ve İngiltere üzerinden açıklama devam edecektir. Aile birleşimi yapabilmek için gitmek istediğiniz ülkede yaşayan ve aile birleşimi yapmak istediğiniz kişinin size yakınlığı;

  • Evlilik yoluyla bağlı çift,
  • Nişanlı
  • Evlilik dışı birlikte yaşadığınız partneriniz
  • Anne ya da babanız
  • Kardeşiniz
  • Çocuğunuz olabilir.

 

En yaygın kullanılan ise evli olduğunuz eşiniz ile yapacağınız aile birleşimi türüdür. Diğer hallerde bakmakla yükümlü olmak gibi ekstra şartlar aranabilir.

Yukarıda belirtildiği gibi yakınlık derecesine sahip bir kişinin yaşadığı ülkeye gitmek istiyorsanız şimdi Aile Birleşimi Nedir? sorusuna cevap bulabiliriz.


Eğer Almanya ya da İngiltere’de yaşayan evli ya da nişanlı olduğunuz eşiniz ile Aile Birleşimi yapmak istiyorsanız bunun için ilgili vize türüne müracaat etmeniz gerekmektedir. Bu vize türü için gerekli belgeler içerisinde en önemlisi ise vizesini istediğiniz ülkenin ana dilini konuşabildiğinize dair bir yabancı dil sertiifkasıdır.


Aile birleşimi vizesi için gerekli olan yabancı dil sertifikası herhangi bir sertifika değil, konsolosluklar tarafından resmi kabul görecek olan belirli sınavlarla verilen belirli sertifikalardır.


Aile birleşimi sertifikası olarak da tabir edilen yabancı dil sertifikalarını almak için konsolosluk tarafından onaylı bir sınav merkezinde sınava girerek dil bilgi ve becerilerinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun için de sınavı geçebilecek düzeyde İngilizce ya da Almanca dil bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.


İşte bu bahsi geçen yabancı dil eğitimi, sınav kayıt süreci, sınav, sertifika kazanma, vize başvurusu ve vize onayı işlemlerinin tamamı ” Aile Birleşimi Nedir ? ” sorusunun cevabıdır.

Aile Birleşimi Kayıt Formu İçin Tıklayınız >>>>